Blurry background of Warehouse inventory product stock for logistic background, concept of international import and export shipment

Stok Nedir?

Gelecekte duyulabilecek talepleri karşılama ve acil ürün ihtiyaçlarında hızlı reaksiyon gösterme amacıyla malların biriktirilmesidir.

Neden Stok Tutulur?

-Belirli Dönemlerdeki Talep Artışını Karşılama

Belirli dönemlerde karşılaşılan talep artışına yetişebilme hazır stok tutmanın nedenlerinden biridir. Stoklu olan ürünler talep oluştuğunda piyasaya gecikme yaşanmadan müşteriye arz edilebilir.

Hazırlıksız Yakalanmama

Her ne kadar ticari faaliyet birtakım hesaplamalar ve tahminlerle kontrol altında tutulmaya çalışılsa da talep, arz ve ürün tedariki üçgeninde ortaya çıkabilecek önceden tahmin edilemeyen değişmelere karşı hazırlıklı olmak için stok tutulabilir. Bu sayede herhangi bir ürüne karşı ortaya çıkan talep sorunsuzca karşılanır. Normal şartlarda müşteriye ulaştırılmasında aksaklık yaşanacak ürünler bu sayede sorunsuz ve hızlı bir şekilde müşteriye ulaştırılabilir.

-Müşteri Memnuniyeti ve Kaliteli Hizmet

Müşteri açısından tedarik süresini beklemek zorunda kalmaması bu süre zarfında zaman kaybına uğramaması amacıyla müşteri memnuniyeti sağlamak ve müşteriye daha kaliteli hizmet sunmak amacıyla stok tutulabilir. Bu sayede müşteriler ürünlerde acil ihtiyaç duyduklarında tedarik sürecini beklemeden ürüne kavuşabilir dolayısıyla mevcut işlerine durma yaşamadan devam edebilirler. Normal durumlarda ise zaman kaybı yaşamdan ürünleri alabilir ve iş planlamalarını daha sağlıklı ve gecikmesiz yapabilirler.

Güçlü ve Hazır Stok Tutmanın Faydaları

-Müşterilerin Taleplerini Anlık Olarak Karşılayabilme

-Müşterilerin Karşılaştığı Acil İhtiyaçlarda İş Durumunun Aksamasını Önleme

-Piyasada Yaşanabilecek Ürün Yetersizliği Gibi Durumlarda Müşterilerin Gereksinimlerini Kendi Deponuzdan Kesintiye Uğramadan Giderebilme

-Ürünlere Yönelik Rağbetin Artmasına Rağmen Tüm Müşterilerinin İhtiyaçlarının Karşılayabilme

-Toplu Siparişlerde Müşterilerin Tedarik Aşamasına Takılmadan Hızlı Şekilde Ürünlerine Kavuşmasını Sağlama

Stoktan Teslimat Politikamız

Hizmet Teknik Hırdavat ailesi olarak, müşterimizin birim maliyetini düşürmek, zaman kaybını önlemek, iş verimliliğini arttırmak ve iş sürekliliğini sağlamak amacıyla Güçlü ve Hazır Stok anlayışını benimsemekteyiz. Yurt içi tedarik edilen ürünlerimizi günlük olarak güncellemekte ve eksiklikleri tamamlamakta bu sayede güçlü stok durumumuzu korumakta ve geliştirmekteyiz. Yurt dışı tedarik edilen ürünlerimizin ise ihtiyaca uygun periyotlarla ithalatları gerçekleştirilip eksiklikleri tamamlanmakta, ihtiyaç ve talep doğrultusunda ürün yelpazemizi genişletmekteyiz. Güçlü ve Hazır Stok felsefemiz sayesinde ihtiyaç ve taleplerinize anlık tepki gösterip siparişlerini hızlı bir şekilde hazırlamakta ve size ulaşmasını sağlamaktayız. Sabah saat 09.00 dan önce verilen ve sevkiyat dağıtım bölgelerimiz içerisinde yer alan siparişleriniz aynı gün içerisinde sevkiyat aracımız ile tarafınıza ulaştırılır. Dağıtım bölgelerimiz dışındaki siparişleriniz için gün içerisinde saat 16:00’a kadar verilen siparişleriniz talebiniz doğrultusunda belirttiğiniz kargo firmasına teslim edilir. Dilerseniz ürün ve stok durumumuz telefon ve mail aracılığı ile mesai saatleri içerisinde ilgili personelimizden öğrenebilir ve direk şubemizden teslim alabilirsiniz.